Ogłoszenia Duszpasterskie

Komunikaty duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2023 r.

2023-11-25

 1. Dzisiaj taca na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

 2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 3. Dziś, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Spotkanie będzie dotyczyć wyboru stroju dla dziecka na uroczystość Pierwszej Komunii.

 4. W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek będziemy spowiadali od godz. 16.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 18.00 i Litania do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 08:00. Z racji spowiedzi kancelaria po południu będzie nieczynna. W pierwszą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

 5. W przyszłą niedzielę, 03 grudnia, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 6. Serdeczne słowa podziękowania składamy na ręce wszystkich, którzy odpowiadają sercem i przygotowali „Charytatywną Tytkę” na rzecz ubogich i ofiarowali im przygotowane dary materialne i dziękujemy tym, którzy jeszcze te Tytki przyniosą. W najbliższych dniach Tytki Miłosierdzia trafią do osób potrzebujących z naszej parafii.

 7. Roraty – Msze Święte o Matce Bożej w Adwencie będziemy odprawiali w dni powszednie codziennie o godz. 18.00.

 8. Tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się 17-19 grudnia. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Piotr Niedzielski, duszpasterz akademicki DA5.

 9. W kruchtach kościoła można nabyć świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze adwentowe. Zysk ze świec oraz kalendarzy przeznaczony będzie na potrzeby naszej dziecięcej scholi.

 10. W kruchtach kościoła można nabyć także poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Opłatki można nabyć także w kancelarii.

 11. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty w kwocie 100 zł mieszkańcom z ul. Zagrodowa, 300 zł mieszkańcom z ul. Kolumny, od ul. Kalinowskiego do ul. Zygmunta oraz mieszkańcom z ul. Wrzecionowa, a także bezimiennie 200 zł na cele gospodarcze.

 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Tomaszowska.

 13. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone najnowsze numery prasy katolickiej. Zapraszamy do lektury.

 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.


ks. Sebastian Krawczyk